Zaujímavá spolupráca s Univerzitou Viedeň

napísal

V dňoch od 8.4. do 11.4.2024 navštívili Centrum jazykov SPU v Nitre hostia z Katedry germanistiky Univerzity Viedeň. Koordinátor pedagogickej praxe Dr. M. Dvorecký a tri študentky, budúce učiteľky nemčiny, prišli nahrať interaktívne audio nahrávky nemeckých učebných textov, ktoré pripravujeme pre študentov základného stupňa nemeckého jazyka. Nahrávanie sa uskutočnilo v Štúdiu FEM. Okrem toho, budúce učiteľky mali možnosť aj samostatne viesť vyučovací proces a vyskúšať si učenie v inom jazykovom prostredí. Zároveň si naši študenti overili  nadobudnuté jazykové a komunikačné zručnosti . Témy boli zamerané na jazyk pracovného prostredia, ako napr. prvý deň na pracovisku, či štruktúra firmy.  Pripravované  audio materiály budú môcť študenti využívať už od najbližšieho akademického roka.

Ísť späť